Blog
20 корисних порад городникам і садівникам!

Весна – найвідповідальніший час для будь-якого садівника. Саме в цей період необхідно ретельно готувати ділянку до літа, щоб потім збирати багатий урожай і радіти сходам. Отже, що повинен знати садівник, перед початком дачного сезону:

1. Бузок, троянда, ялиця, барбарис і біла акація можуть пригнічувати ріст сусідніх дерев, особливо груші та яблуні.

2. Якщо на ділянці є схил, то малину та інші ягідні чагарники не рекомендується садити в його нижній частині. Так ви забезпечите відтік холодного повітря на ділянці.

3. Досвідчені садівники рекомендують раз в 4 роки міняти місцями посадки суниці і овочеві плантації.

4. Вирощування картоплі в яблуневих міжряддях може привести до накопичення токсинів в грунті. В першу чергу від цього постраждають яблуні.

5. Сусідство горобини з грушею позитивно впливає на ріст і розвиток останньої.

6. Уважно огляньте дерева до настання літа. При виявленні пошкоджень після морозів – побілити підстави і стовбури.

7. Герань, на літо висаджена поруч з малиною і смородиною, добре відлякує тлю.

8. Купивши нові саджанці, умочіть їх коріння в суміш глини і води, обкладіть плівкою або загорніть в тканину.

9. Плодові дерева належить висаджувати в період спокою: восени – після скидання листя і навесні – до появи бруньок. Навесні це рекомендується робити, коли земля ще не зігрілася.

10. Рослинам шкідливий частий, але поверхневий полив. Сира поверхня землі припиняє доступ кисню до коренів рослин. В результаті вода не досягає необхідної глибини, а коріння не харчуються вологою.

11. Малина добре приживеться поруч з яблунею. Таке розташування оберігає яблуню від парші, а малина не страждатиме від борошнистої роси.

12. Висаджений поруч з сосною агрус не вражається борошнистою росою.

13. До набрякання бруньок рекомендується обприскувати садові рослини нітрофеном, це підвищить їх імунітет.

14. Щоб насіння швидше сходили, замочіть їх у «живу воду». Таку воду отримують після нагрівання до 90-100º С з наступним охолодженням в закритій посудині.

15. Не залишайте без уваги навіть невеликі рани на деревах! Зачистіть кожну ножем і зафарбуйте фарбою. Поверхневі неглибокі ранки можна зафарбувати без чистки.

16. Щоб позбутися мурашника, полийте його розчином борної кислоти або окропом, потім обкладіть зубчиками часнику по периметру і посипте сіллю.

17. Сливу і вишню рекомендується садити по весні. Якщо кісточкові культури висаджувати восени, то їх коріння можуть замерзнути, а гілки підсохнути на вітрі і сонце.

18. Якщо на ділянці миші, використовуйте спеціальні затравки в мішечках. Щоб випадково не отруїти весняних птахів, прикривайте ці кульочки дошками.

19. Щоб захистити суницю від паразитів, посійте поруч з нею календулу (нігтики). А коли вона зацвіте, зрізайте суцвіття, але так, щоб насіння не потрапляли в грунт.

20. Вишня дає хороший урожай, якщо її посадити поруч з черешнею.

Сподіваємося Ви знайшли тут щось новеньке для себе!

Залишити відповідь

*