Blog

Якими якостями повинен володіти посадковий матеріал

Необхідно пам’ятати, що з поганого саджанця не можна виростити хорошого дерева. Тому для закладки саду потрібно брати з плодового розсадника стандартні саджанці високої якості точно відомих сортів.

Зазвичай для посадки в сад беруть саджанці дворічного віку. Але саджанці вишні, сливи, черешні та абрикоса можна висаджувати і в однорічному віці. Саджанці персика висаджують тільки в однорічному віці. У дворічному віці вони переростають і дуже погано приживаються.

Стандартні саджанці повинні мати добре розвинену, здорову кореневу систему, довжиною не менше 35-40 см, без ракових наростів. У місці зрощення підщепи і прищепи не повинно бути ніяких напливів. Велику увагу потрібно звертати і на надземну частину саджанців. Вони повинні мати не менше трьох добре розвинених бічних гілок і рівний центральний провідник.

Штамбики саджанців повинні бути рівними, без слідів пошкодження морозом, з добре затягнутими ранами в місцях вирізки пагонів потовщення, і мати в нижній частині товщину (в діаметрі) не менше 15 мм.

Саджанці, у яких пошкоджені морозом внутрішні тканини (серцевина і деревина), брати для посадки в сад не слід. Іноді в розплідниках вирощують надмірно огрядні (з дуже товстими штамбика і довгими, що не закінчили зростання гілками) саджанці. Такі саджанці брати для посадки в сад не слід, бо вони навіть в не дуже суворі зими легко пошкоджуються морозом.

Не рекомендується брати для посадки і саджанці, вирощені в розплідниках районів, різко відрізняючихся кліматичними і грунтовими умовами від того місця, де проводиться закладка саду.

Залишити відповідь

*