Blog

6 прийомів догляду за садом навесні від команди Жарден

Команда професіоналів ЖАРДЕН пропонує Вашій увазі декілька простих кроків, які необхідно проводити щорічно, навесні, і тоді влітку сад обов’язково віддячить Вам за це!

Весна неминуче приходить щороку, але знову і знову ми із завмиранням серця зустрічаємо пробудження природи. У наших силах прискорити його наближення і допомогти нашому саду швидше прокинутися від сну.

1. Підгодуйте рослиниВиноград
На самому початку весни, як тільки починає танути сніг, настає найбільш підходящий період для підготовки саду до весняного росту. Плодові дерева та кущі постійно потребують додаткової підгодівлі. Більшість добрив є сумішшю найбільш важливих поживних речовин: азоту, фосфору та калію. Сполуки азоту сприяють зростанню зеленої маси рослин, фосфор відповідає за сильне зростання кореневої системи і пагоноутворення, калій важливий для формування квіток і плодів. У цей період найбільш ефективно застосовувати комплексні добрива – «Азофоска», «Нітроаммофоска».

2. Просапайте посадки
Початок весни – час основної прополки ділянок. Більшість багаторічних культурних рослин ще не зрушилися в повний зріст, але бур’яни вже добре видно, хоча більшість з них сильно ослаблені після зими. Невеликі ділянки простіше прополювати вручну, намагаючись видирати бур’яни разом з корінням, так як більшість бур’янів здатні відновлюватися навіть з найменших частин кореневища. У продажу є багато різних гербіцидів. Найбільш популярний «Раундап» – гербіцид загальної дії, здатний перемогти навіть снить.

3. Мульчуйте грунт
Проведіть мульчування посадок. Товстий шар мульчі регулює температуру ґрунту, запобігає випаровуванню і зберігає вологу в ґрунті, а також перешкоджає росту бур’янів. Найчастіше використовуються подрібнена кора або солома, перепріле листя або компост. Зазвичай достатньо шару в 10 см. Якщо при мульчуванні ви використовуєте гній, то переконаєтеся в тому, що він добре перепрів, інакше процеси окислення погублять рослини.

4. Заповніть порожні місця
Навесні, при пробудженні саду, відразу помітні порожні місця на клумбах і в бордюрах, де рослини з різних причин загинули або ще недостатньо розрослися. Для довготривалих композицій вибирають багаторічники, але можна заповнити порожні місця кімнатними рослинами кадовбів, наприклад кордиліни, юки або фуксії. У цей час уже надходить у продаж розсада квітучих примул, незабудок, братчиків і інших весняних квітів. Їх потрібно відразу висадити у відкритий грунт, підживити добривами.

5. Поділіть багаторічники
Поділ розросшихся рослин не тільки збільшує запас посадкового матеріалу, а й сприяє омолодженню старих екземплярів. Погляньте на ваші флокси, крокосмії, дзвіночки, багаторічні айстри – це одні з багатьох рослин, які можна ділити навесні. Рання весна – найбільш відповідний час для поділу трав’янистих багаторічників, поки вони не почали активно рости. Великі кущі спочатку поділіть на чотири частини хрест-навхрест, а потім вже вручну ви зможете розділити їх ще на більш дрібні частини.

6. Обріжте чагарники
Не всім чагарникам потрібна весняна обрізка, однак трояндам, сантолінам, перовськіям та полинам весняна обрізка просто необхідна для утворення сильного приросту і цвітіння. Іншим чагарниках, таким як будлеі, гортензії, бузки, смородина, жимолость і агрус, необхідно провести санітарну обрізку, видаливши підморожені, хворі і всохлі гілки.

Залишити відповідь

*